Radio 5

AGH Kraków – Ślepsk Suwałki 1:3

Przedostatnie spotkanie w tym roku i ostatnie w pierwszej części sezonu zasadniczego rozegrali siatkarze Ślepska. W 13. kolejce I ligi suwalczanie 3:1 pokonali AGH Kraków i zostali mistrzami pierwszej rundy. W dziewięciu dotychczasowych spotkaniach obu ekip, siatkarze Ślepska wygrywali siedmiokrotnie. Dziesiąte starcie również rozstrzygnęli na swoją korzyść. Pierwsze dwa sety goście wygrali do 17 i do 26. Krakowianom udało się zmniejszyć straty w trzeciej odsłonie meczu, którą wygrali 25:23. Czwarty set okazał się jednak tym ostatnim. Ślepsk wygrał 25:21 i całe spotkanie 3:1. Tym samym siatkarze Ślepska pierwszą rundę zakończyli na szczycie tabeli. Teraz przed biało-niebieskimi ostatnie w tym roku spotkanie. W poniedziałek zagrają mecz z GKS-em Katowice rozgrywany awansem z drugiej rundy. Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce spotkań GKS wygrał w Suwałkach 3:1.