Radio 5

Brązowi bojerowcy

Dwa brązowe medale w Mistrzostwach Polski w Żeglarstwie Lodowym zdobyli zawodnicy suwalskiego Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego. Zmagania odbyły się w miniony weekend (4-5.02) w klasach DN Junior i Ice Optimist w miejscowości Tolkmicko. Przez dwa dni odbyło się 10 wyścigów. Maciej Chmielewski w Juniorach, do 24 lat, wywalczył trzecie miejsce, wygrywając drugiego dnia zawodów dwa wyścigi. Również trzecie miejsce w kategorii dziewcząt zdobyła Ola Chmielewska. Kuba Krynicki uplasował się ostatecznie na bardzo dobrej 9 pozycji, a w klasie Ice Optimist Mateusz Wasilewski zajął 15 miejsce, Filip Tylenda 21. Dla wszystkich wymienionych zawodników to były debiutanckie regaty bojerowe. W przyszłym tygodniu, od 13 do 17 lutego, suwalscy bojerowcy powalczą o kolejne medale – tym razem na Mistrzostwach Europy i Świata.