Radio 5

Chcesz kupować taniej?

 

Obecnie zakupy spożywcze stały się praktycznie naszym codziennym obowiązkiem. Zdarzają się dni, kiedy to kilka razy odwiedzamy sklep spożywczy, ponieważ czegoś zapomnieliśmy lub nagle odczuwamy jakąś zachciankę. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że miesięcznie na zakupy spożywcze potrafimy wydawać około kilkaset złotych. Łatwy dostęp do przeróżnego typu sklepów oraz nasza rozrzutność sprawiają, że ciężko jest nam odłożyć jakiekolwiek pieniądze. Zdarzają się również takie przypadki, gdy na koniec miesiąca nie wystarcza nam środków do przeżycia, wówczas zadłużamy się u rodziny, czy znajomych. W następstwie takiego zachowania, kolejny miesiąc otwieramy z niepełną wypłatą (spłata długu), a prawdopodobieństwo powtórzenia takiej samej sytuacji jest naprawdę wysokie. Jednak, jak się okazuje wcale nie trzeba rezygnować ze wszystkich przyjemności, aby móc zacząć oszczędzać. Każdego dnia możemy odłożyć pewną część pieniędzy, która w przeciągu całego miesiąca da nam naprawdę fajną sumę. Ciekawym rozwiązaniem jest umiejętne robienie codziennych zakupów, które polega na kupowaniu tylko tych produktów, które są nam niezbędne i odpowiednim zaplanowaniu wizyty w sklepie. W tym celu bardzo pomocne okazują się takie narzędzia, jak lista zakupów, aplikacje na telefon i gazetki promocyjne. Przemyślane zakupy to wyjątkowo dobry pomysł, aby w końcu zacząć oszczędzać bez rezygnowania ze swoich rozrywek.

Oszczędzanie na codziennych zakupach – krok po kroku
Każdemu z nas zdarza się, że po powrocie ze sklepu od razu się denerwujemy, bo zapomnieliśmy najważniejszego produktu. Kupiliśmy wiele niekoniecznie niezbędnych artykułów, ale oczywiście o kluczowym nie pomyśleliśmy. Zmuszeni jesteśmy, aby iść drugi raz do sklepu po najważniejszy dla nas artykuł, ponadto za kilka dni zauważamy, że część zakupionego przez nas zapotrzebowania jest zepsuta lub co gorsza przeterminowana. W celu uniknięcia takich sytuacji powinniśmy dobrze zaplanować swoje zakupy, dzięki temu nie będziemy marnować żywności, być może zaczniemy jeść zdrowiej i przede wszystkim zaczniemy oszczędzać.

Lista zakupów
Najważniejszym krokiem jest lista zakupów, bez niej ani rusz! Lista gwarantuje, że skupisz się tylko na tych produktach, które sobie zanotowałeś i automatycznie udasz się w kierunku półek, na których znajdują się powyższe artykuły. Dzięki temu niczego nie zapomnisz, staniesz się dużo odporniejszy na przypadkowe promocje, a także efektownie skrócisz czas wizyty w sklepie.
Listę zakupów można sporządzić na kartce lub w telefonie, aktualnie dostępne są przeróżne aplikacje na smartfony, które jeszcze bardziej ułatwią przygotowanie listy. Wybierając opcję na telefon można dużo szybciej układać listę korzystając z przykładowych kategorii produktowych dostępnych w aplikacji, dodatkowo raz zapisaną listę zakupów można dowolnie modyfikować. Po kilku razach przygotowywanie listy zakupów wejdzie Ci w nawyk, który zacznie przynosić same zalety. Po pierwsze będziesz kupował tylko to co potrzebujesz, wizyta w sklepie zajmie Ci mniej czasu i stanie się przyjemniejsza, a także w końcu zaczniesz wydać mniej i zaoszczędzisz swoje pieniądze.

Gazetki promocyjne
Pomocnym narzędziem przy przygotowywaniu listy zakupów jest gazetka promocyjna. To rodzaj ulotki reklamowej, która obecnie dostępna jest w wersji papierowej, jak również w elektronicznej. W gazetkach promocyjnych znaleźć można liczne informacje dotyczące obniżek cenowych wybranych produktów oraz ciekawych rabatów np. dwa plus jeden. Korzystając z gazetki można świetnie zaplanować swoje zakupy, sprawdzić, jakie towary obecnie są przecenione i co warto kupić na zapas. Ponadto z jej pomocą można doskonale zaplanować zakupy na przyszły tydzień i weekend (oferty weekendowe). Zawsze aktualne gazetki pozwalają być na bieżąco z najlepszymi ofertami, dzięki temu możemy sporządzić racjonalny harmonogram zakupów na cały tydzień. W wybranych dniach, kiedy obowiązuje dana promocja robić zapasy, zaś gdy cena jest wysoka unikać zakupów.

Artykuł sponsorowany