Radio 5

GKS Katowice – Ślepsk Suwałki 3:1

Ostatnie tegoroczne spotkanie zakończone porażką. W meczu 14. kolejki I ligi, inaugurującym rundę rewanżową, Ślepsk Suwałki przegrał 1:3 z GKS-em Katowice. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 21:21. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy dzięki dobrej zagrywce odskoczyli suwalczanom i wygrali 25:21. Goście wyrównali w drugiej odsłonie. 25:23 dla Ślepska i straty były odrobione. Trzeci i czwarty set to już popisowa gra siatkarzy z Katowic. Goście nie mieli wiele do powiedzenia. Ślepsk w trzecim secie ugrał tylko 14 punktów, w czwartym 17 i tak samo jak podczas pierwszej kolejki w Suwałkach, mecz kończy się zwycięstwem GKS-u Katowice 3:1. Najlepszym graczem spotkania wybrany został libero GKS-u, Bartosz Mariański. W tabeli Ślepsk pozostaje liderem, ale ma tylko punkt przewagi nad zespołem z Katowic i o jedno spotkanie rozegrane więcej.