Radio 5

III Kolejka RESO Suwałki Football League

Po blisko miesięcznej przerwie na parkiet hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach powróciły rozgrywki RESO Suwałki Football League. Spragnieni wrażeń piłkarze podobnie jak w poprzednich dwóch kolejkach pozostawili na parkiecie zdrowie. Jak zawsze nie zabrakło również walki i emocji.
W inauguracyjnym spotkaniu pomiędzy AUTO WIGRY a BIO-PROFIL SPA padły cztery bramki. Lepsi okazali się gości, którzy po zaciętej walce zwyciężyli 3:1. W drugim meczu zmierzyli się dotychczasowy lider rozgrywek – COMMERCE – z nieobliczalną drużyną EURO OKNO. COMMERCE niczym „wytrawny bokser” wypunktowali rywali i pozostali na czele tabeli. W kolejnym meczu zmierzyły się AZS PWSZ SUWAŁKI oraz EUROMASTER GNIEDZIEJKO. Podrażniony klęską w II koljece EUROMASTER chciał z jak najlepszej strony wypaść po przerwie w rozgrywkach. Zawodnicy żółto-niebieskich zwyciężyli, a główną rolę w tym spotkaniu odegrał Tomasz Strybe – bramkarz EUROMASTERA, który nie tylko „wygrał” mecz swoim kolegom ale zrobił też wszystko aby zostać najlepszym zawodnikiem III kolejki RESO Suwałki Football League. W kolejnym spotkaniu na parkiecie pojawili się zawodnicy zawodzącego na całej linii AR-TIR oraz AGRODEALER, którzy również nie najlepiej rozpoczęli rozgrywki. W meczu walki lepsi okazali się zawodnicy AGRODEALER, którzy wygrali 3:1. Bohaterem meczu został Piotr Gwaj, zdobywca dwóch bramek dla gości. Kolejny mecz to pojedynek RODZICE AP WIGRY SUWAŁKI oraz prezentujących się w nowych, efektownych strojach, niepokonanych dotychczas zawodników SALAG. W spotkaniu tym długo utrzymywał się remis a o losach spotkania przesądziła samobójcza bramka Daniela Jankowskiego (SALAG). W końcówce meczu „RODZICE” dobili wściekle walczący o choćby punkt SALAG, a katem został Grzegorz Mokry, który strzałem z połowy do pustej bramki ustalił wynik spotkania na 2:0 dla „RODZICÓW”. Wielkie mocje budził przedostatni mecz III kolejki, w którym zmierzyły się AUTOLAND oraz UKS RUTKA-TARTAK SUWALKING. Po niezwykle emocjonującym, stojącym na bardzo wysokim poziomie spotkaniu zwyciężył AUTOLAND (jedyną bramkę zdobył Damian Sobolewski). W ostatnim spotkaniu na parkiecie pojawili się piłkarze PEC oraz ALP MATRIX. Skazywany na pożarcie PEC pokazał, że w RESO Suwałki Football League jedną z najważniejszych rzeczy jest ambicja i wiara w siebie. Chociaż ALP MATRIX zwyciężył 4:1, to piłkarze PEC, prowadzeni do walki przez Wawrzyńca Kropiwnickiego dzielnie walczyli do samego końca. W tabeli najskuteczniejszych samodzielne prowadzenie objął Maciej Szydłowski z COMMERCE (4 bramki).