Radio 5

Kolejny sukces Aleksandry Wesołowskiej

Kolejny sukces zawodniczki MKB Mazur Ełk, Aleksandry Wesołowskiej. Jak już informowaliśmy, Ola w lipcu na zawodach w Ząbkowicach Śląskich wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski Kadetek i została powołana do Młodzieżowej Kadry Polski Kobiet w Boksie.

Jej pierwszym startem w biało-czerwonych barwach był udział w XI Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w Boksie. Zawody odbywały się od 31 sierpnia do 3 września w Gliwicach. Wystartowało ponad sto zawodniczek z Litwy, Łotwy, Niemiec, Danii, Serbii, Czech, Szwecji, Słowacji i Polski.

Debiutancki występ Aleksandry Wesołowskiej w reprezentacji kraju przyniósł jej srebrny medal. Ełczanka startowała w kategorii wiekowej kadetek w wadze 57 kg. W eliminacjach nie dała żadnych szans Jaminie Sedlackovej z Czech. Rywalkę pokonała już w pierwszej rundzie przez nokaut techniczny. W walce finałowej Ola przegrała na punkty z bardziej doświadczoną zawodniczką ze Szwecji, Elise Saulescu. Tym samym zajęła drugie miejsce.

Warto dodać, że był to dopiero 13. pojedynek zawodniczki MKB Mazur Ełk i pierwszy przegrany na punkty. Wszystkie dotychczasowe walki Ola wygrała przez nokaut techniczny, w tym 10 w pierwszej rundzie.