Radio 5

Krispol Września – Ślepsk Suwałki 2:3

Kolejny raz tie-break rozstrzygnięty na korzyść Ślepska. Siatkarze z Suwałk pokonali we Wrześni Krispol 3:2 i notują szóste zwycięstwo w tym sezonie. Rywal przed 7 kolejką spotkań był liderem tabeli i od początku widać było, że nie będzie to łatwe spotkanie. Gospodarze lepiej weszli w mecz i pierwszego seta wygrali 25:18. Zawodnicy Ślepska przebudzili się w drugiej odsłonie i pewnie wygrali do 17. Z biegiem czasu gra stawała się coraz bardziej wyrównana. Trzeci set suwalczanie wygrali 25:20, ale w czwartym Krispol wyrównał i znów o losach spotkania zadecydować miał tie-break. Do tej pory rozstrzygaliśmy ten decydujący, piąty set na swoją korzyść – mówił przed spotkaniem środkowy Ślepska, Łukasz Rudzewicz. Tak było również dziś. Ślepsk wygrał 15:12 i w całym meczu 3:2. Wygrana za 2 punkty nie pozwoliła jednak wyprzedzić rywala w tabeli i suwalscy siatkarze z 15 punktami na koncie nadal zajmują trzecie miejsce. To jednak nie koniec emocji we Wrześni. Jutro (niedziela) obie drużyny zmierzą się jeszcze raz, tym razem w V rundzie Pucharu Polski. Początek spotkania o godzinie 17.00.