Radio 5

Który materac warto wybrać do sypialni? Przegląd ofert liderów branży

Który materac warto wybrać do sypialni Przegląd ofert liderów branży

 

Kiedy obawiasz się, że Twój materac nie spełnia już swojej funkcji, być może czas na zakup nowego. Najlepszym wyborem będzie produkt od jednego z liderów branży.

Dobry materac to podstawa zdrowego snu
Materace dzielą się na wiele różnych typów. Należy wyróżnić przede wszystkim materace piankowe, sprężynowe, produkty medyczne o odpowiedniej certyfikacji, a także hipoalergiczne materace lateksowe. Każdy materac ma jednak swoje unikatowe cechy, które sprawiają, że to właśnie ten model warto kupić.
Wybór odpowiedniego produktu jest bardzo ważny. Pamiętajmy o tym, że materac ma ogromne znaczenie dla naszego snu. Sam sen to z kolei jeden z najważniejszych procesów, które zachodzą w naszym ciele. To właśnie on reguluje między innymi kwestie hormonalne i odpowiada za sprawność pamięci naszego mózgu. Skuteczny wypoczynek to klucz do zdrowego trybu życia.
Odpowiedni materac pozwoli Państwu na lepszą jakość odpoczynku, szybszą regenerację po treningu, a także po prostu lepsze samopoczucie. Zdrowy sen ma znaczenie także dla naszej produktywności i refleksu. To nie koniec zalet nocnego wypoczynku. Badacze od lat tworzą opracowania na ten temat i ciągle nie wiedzą wszystkiego. Już teraz możemy jednak ze stuprocentową pewnością powiedzieć, że odpowiedni materac to lepsze życie.

Jak wybrać odpowiedni materac?
Zanim przystąpimy do porównania konkretnych ofert, musimy zastanowić się, pod jakim właściwie kątem powinniśmy podchodzić do tematu wyboru materaca. Nie jest to proste zadanie. Należy wziąć pod uwagę ogromną ilość indywidualnych kwestii, które dotyczą każdego organizmu ludzkiego w różny sposób, a muszą być uwzględnione w konstrukcji materaca.
Przede wszystkim powinniśmy wybrać materac dostosowany do konkretnych potrzeb. W dużej mierze jest to kwestia twardości. Twardsze materace lepiej sprawdzą się w przypadku osób o większej masie ciała. Dlatego dla użytkowników o wadze powyżej 100 kilogramów rekomendowane są materace H4. W przypadku najlżejszych osób – poniżej 60 kilogramów – odpowiednie będą materace H1. Przeważnie jednak na rynku funkcjonują materace H2 i H3, które świetnie sprawdzą się w sypialni osoby o masie od 60 do 100 kilogramów.
Ważne jest też także rozłożenie twardości. W przypadku niektórych materacy ten parametr jest stały na całej powierzchni, jednak istnieją też produkty podzielone na strefy twardości. Jest ich zazwyczaj 7 lub 9. Takie rozwiązanie zapewnia większą wygodę dla różnych części ciała.
Kolejną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę, jest okres gwarancji. To wyznacznik trwałości i przybliżone określenie, przez ile lat będziemy mogli korzystać z materaca bez odkształceń. Nie bez znaczenia są także materiały wykorzystane w procesie produkcji. Każdy producent stosuje nieco inne tworzywa. Przyjrzyjmy się w praktyce wszystkim tym kwestiom.

Wybór w praktyce – trzy propozycje od renomowanych producentów
W trakcie wyboru materaca do sypialni warto zwrócić uwagę na model Hilding Rumba. Jest on uznawany za jedną z lepszych propozycji w cenie do 2 000 złotych (wariant podstawowy). Jest to materac o twardości niskiej i średniej. Okres gwarancji wynosi 15 lat. Dysponuje ponadto 7 strefami twardości i certyfikatem AEH – jest to materac odpowiedni do zastosowań medycznych. Ma on właściwości antyalergiczne, wykonany jest z wysokiej jakości pianek wysokoelastycznych.
Poważnym konkurentem jest Janpol Sirona – zdecydowanie droższy materac z 12 strefami twardości, 15-letnim okresem gwarancji, wykonany z pianki Ultra. Ogromną zaletą jest świetna wentylacja. Jego cena zaczyna się od 2 850 złotych.
Kolejną ciekawą propozycją jest materac Materasso Viscogreen, który oferuje 10 lat gwarancji i 7 stref twardości. Wykonano go z pianki Viscogreen. Podstawowa twardość materaca to H2 i H3. Posiada pozytywną opinię medyczną i potwierdzone przez testy właściwości zdrowotne. Za podstawową wersję zapłacimy mniej niż 1 800 złotych.

Wybór w praktyce – trzy propozycje od renomowanych producentów

Artykuł sponsorowany