Radio 5

MKS Ślepsk Suwałki wiceliderem 1. Ligi

Suwałki

MKS Ślepsk Suwałki pokonał UKS Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:17, 25:18, 25:20) w zaległym meczu 19. kolejki 1. Ligi Mężczyzn w siatkówce. Gospodarze dzięki wygranej za trzy punkty zostali wiceliderem rozgrywek i zapewnili sobie awans do fazy play-off.

Pierwszy set upłynął pod znakiem dobrych zagrywek i wysokiej skuteczności w ataku podopiecznych Mateusza Mielnika. Goście mieli duże problemy w przyjęciu i grze blokiem. Kluczborczanie prezentowali równą grę jedynie w pierwszej części partii i od stanu 7:7 siatkarze Ślepska zaczęli narzucać rywalom swój styl gry. Mariusz Łysiak, trener UKS Mickiewicz Kluczbork, próbował zmian w szeregach atakujących, ale nie przyniosło to efektu. Suwalczanie dobrze czytali grę gości i zwyciężyli do 17.

Druga partia to lepszy początek zespołu z Kluczborka, który prowadził już 4:1 oraz 6:3, ale taki stan rzeczy podziałał bardzo motywująco na biało-niebieskich, gdyż za chwilę zrobiło się już 10:10. W drugim secie ponownie do głosu doszli siatkarze Ślepska. Dobra gra w ataku i bloku m.in. Jakuba Rohnki i Wojciecha Sieka sprawiła, że suwalczanie ponownie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca seta.

W ostatniej partii siatkarze z Kluczborka dzielnie walczyli i starali się nawiązać równorzędną walkę z dobrze dysponowanym zespołem Ślepska. W połowie seta udało im się nawet doprowadzić do remisu, ale podopieczni Mateusza Mielnika ponownie zaczęli odrabiać straty i wyszli na prowadzenie, które okazało się kluczowe dla losów całego meczu.

MVP, czyli najlepszym graczem spotkania, został Wojciech Siek (MKS Ślepsk Suwałki).

Kolejny, ligowy mecz siatkarze Ślepska rozegrają już w najbliższy wtorek, 19 lutego. Rywalem biało-niebieskich będzie wymagający zespół APP Krispol Września. Początek o godzinie 18.30 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Spotkanie będzie transmitowane w ogólnopolskiej telewizji sportowej.

Źródło: Radio 5