Radio 5

MTB Suwałki na Lubelszczyźnie

Dwudziestu zawodników z klubu MTB Suwałki wzięło udział w kolejnych zawodach z cyklu Maratony Kresowe. Tym razem przez dwa dni kolarze rywalizowali w Chełmie. W sobotę suwalczanom udało się wywalczyć trzy medale. Anna Taraszkiewicz zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kategorii Kobiety K50. Zenon Malinowski został Wicemistrzem Polski w kategorii Master M60, a Andrzej Bąkała zajął trzecie miejsce w kategorii Master M60. Pozostali zawodnicy zajmowali miejsca w pierwszych dziesiątkach swoich klasyfikacji. Do rywalizacji przystąpiło 270 zawodników, a nagrodę najstarszego spośród nich otrzymał kolarz MTB Suwałki Dariusz Klin. Z kolei w niedzielę odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, w których wystartowało 322 zawodników i po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowali się kolarze z Suwałk. Klaudia Ostrowska zajęła drugie miejsce w kategorii OPEN i była bezkonkurencyjna w kategorii Kobiety Fit K3, pokonując wszystkie rywalki. Na podium ponownie stanął Zenon Malinowski, tym razem zwyciężając kategorię MK Weteran. Dariusz Klin ponownie otrzymał medal najstarszego zawodnika, bezapelacyjnie wygrywając kategorię Super Weteran. Trzecie miejsce w kategorii Orlik zajął Damian Chorzewski, a w kategorii Junior również trzeci był Piotr Wasilewski. Dodatkowo Klub MTB Suwałki zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.