Radio 5

Padł rekord Polski

Rekord Polski w kategorii Saper Tygrysi padł podczas VI edycji Biegu Tygrysa w Orzyszu. To bieg na dystansie 2 km w pełnym stroju saperskim, który waży ponad 50 kg.

– Mordercze wyzwanie podjęło 4 zawodników m.in. z 15 Mazurskiego Batalionu Saperów, 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Komendy Wojewódzkiej Policji z Białegostoku- informuje Mateusz Kaim, rzecznik prasowy Biegu Tygrysa w Orzyszu.

Rekord Polski pobił Sebastian Palecki z czasem 7 minut i 51 sekund. Drugie miejsce zajął Mateusz Palecki uzyskując czas 7 minut i 54 sekundy. Trzecie zdobył Michał Falkowski zdobył z czasem 8 minut i 36 sekund.

Saper Tygrysi to jedna z konkurencji Biegu Tygrysa w Orzyszu najtrudniejszego biegu ekstremalnego nie tylko w Polsce, ale i w Europie.