Radio 5

Porażka w Łowiczu

Ełk

Od porażki z Pelikanem w Łowiczu rozpoczęli walkę o mistrzostwo III Ligi piłkarze ełckiego Mazura.

Nasi futboliści, po wyrównanym pojedynku, ulegli gospodarzom 2:1 .

Wynik tego spotkania w 42. minucie otworzył dla Pelikana Bartosz Bujalski, drugą bramkę 12 minut później dołożył Michał Żółtowski, a odpowiedź ełczan przyszła dopiero w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry – piłkę do siatki gospodarzy skierował Maciej Famulak.

Kolejny mecz Mazura w najbliższą środę (13.08.18) z Olimpią Zambrów. Początek spotkania o godzinie 17-tej na ełckim stadionie.

Znacznie lepiej poszła inauguracja rozgrywek innemu zespołowi z naszego regionu. Beniaminek z Białej Piskiej rozgromił u siebie ŁKS 1926 Łomża 3:0. Goście nie mieli w tym spotkaniu praktycznie nic do powiedzenia, a do ich siatki trafiali kolejno: Mateusz Jambrzycki, Karol Kosiński i Paweł Adamiec. Kolejnym przeciwnikiem Znicza będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. To spotkanie w Nowym Dworze w środę o godzinie 17-tej.
Dodajmy też , że Znicz po pierwszej kolejce jest samodzielnym liderem I grupy III Ligi, Mazur zaś zajmuje 12-tą pozycję.

W weekend grała też IV Liga warmińsko-mazurska i podlaska. W inauguracyjnych spotkaniach drużyn z naszego regionu Czarni Olecko zremisowali 1:1 z Zatoką Braniewo, Rominta Gołdap przegrała w Biskupcu z tamtejszą Tęczą aż 6:0, Mamry Giżycko zremisowały 3:3 z Olimpią II Elbląg, a Warmia Grajewo rozgromiła na własnym stadionie Cresovię Siemiatycze 4:0.

Źródło: Radio 5