Radio 5

Dwa zwycięstwa Ślepska

Dwa zwycięstwa Ślepska. Suwalczanie po dwóch porażkach przed tygodniem w Suwałkach z SMS-em PZPS Spała w półfinale play off, w Spale musieli wygrać, aby wciąż liczyć się w walce o finał I ligi mężczyzn. Pierwszy, piątkowy mecz to zdecydowana dominacja gości. Biało-niebiescy wygrali dwa pierwsze sety 25:18 i 25:17, ale w trzeciej odsłonie górą byli gospodarze, którzy po zaciętym secie zwyciężyli 28:26. W czwartej partii znów triumfowali suwalczanie. Ślepsk wygrał 25:20 i całe spotkanie 3:1. Mimo zwycięstwa wciąż w korzystniejszej sytuacji znajdowali się siatkarze Spały, którzy w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzili 2:1. Czwarte, sobotnie spotkanie  zdecydowanie lepiej rozpoczęli siatkarze Spały, gromiąc suwalczan 25:11. W drugiej, wyrównanej już partii triumfowali goście 26:24. Trzecie starcie wygrali siatkarze SMS-u 25:16, czwarte Ślepsk 25:23 i o wyniku spotkania decydował tie-break. W nim znów górą byli suwalczanie, którzy wygrali 15:11 i całe spotkanie 3:2. Po czterech rozegranych meczach stan rywalizacji to 2:2. Piąta, decydująca o awansie partia odbędzie się we wtorek, 3 maja w Suwałkach.