Radio 5

Udane występy LUKS „HIDORI” Olecko

W hali „Lega” w Olecku rozegrano Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Taekwondo Olimpijskim. Na starcie stanęło 133 zawodników z Giżycka, Wydmin, Łomży, Kętrzyna, Gusiewa, Suwałk, Wieliczek i Olecka. Dzieci do lat 9 rywalizowały w turnieju technicznym, a młodzicy 10-11 lat w dwuboju technicznym oraz w walce sportowej. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy gospodarzy – LUKS „HIDORI” Olecko. Podopieczni Doroty i Tomasza Miszczak łącznie zdobyli 28 medali. Wszyscy oni są uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku.

W kolejnym starcie zawodnicy LUKS „HIDORI” Olecko działającego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Olecku zdobyli 4 brązowe medale na zawodach w Giżycku, w których udział wzięło ok. 150 zawodników i zawodniczek z województw Podlaskiego i Warmińsko – Mazurskiego. Medale w konkurencji walki sportowej zdobyli: Kacper Wróblewski, Filip Rubin, Filip Krawczyk, Konrad Kamioski. Pozostali zawodnicy uplasowali się na miejscach poza podium i byli to: Rozalia Mikielska, Mateusz Żukowski, Antek Miszczak, Kuba Wróblewski, Olga Czeszkiewicz i Julia Butkiewicz.

Z kolei w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim. Olecko reprezentowali zawodnicy LUKS „HIDORI” Olecko: Justyna Miszczak kat. do 57 kg oraz Maurycy Miszczak kat. do 68 kg. Oboje zdobyli brązowe medale.