Radio 5

Udane występy Piotra Sadłowskiego w Poznaniu

Start po rekordy suwalskiego pływaka w Grand Prix Polski w Poznaniu. Tak można nazwać występ zawodnika suwalskiego klubu pływackiego MUKS „OLIMPIJCZYK” Piotra Sadłowskiego prowadzonego przez trenera Łukasza Drucisa na zawodach z cyklu Grand Prix Polski, będącymi zarazem zawodami kwalifikacyjnymi do Mistrzostw Europy w Netanya. W zawodach tych uczestniczyła czołówka polskiego pływania. Piotr Sadłowski na cztery starty w tych zawodach, aż 3 razy poprawiał rekord swojego klubu:

– na dystansie 50m stylem motylkowym czasem 00:25,06 zajął 19 miejsce ustanowił nowe rekordy Klubu w kategorii 15,16,17-latków poprawiając poprzednie rekordy o 00:00,34;

-na dystansie 100m stylem motylkowym czasem 00:56,77 zajął 36 miejsce ustanowił nowe rekordy Klubu w tej samej kategorii wiekowej poprawiając poprzednie rekordy o 00:00,18.

W drugim dniu zawodów Piotr SADŁOWSKI ponownie rozpoczął swoje starty od poprawy rekordu klubu:

-na dystansie 100m stylem dowolnym czasem 00:51,57 zajął 24 miejsce poprawiając poprzedni rekord Klubu w kategorii 15-latków o 00:00,46. Wynik ten jest 9 czasem w kat. 15 latków w historii polskiego pływania.

Warty zaznaczenia jest fakt, że zawodnik ten ze startów na start nie tylko wykazuje progresję swoich wyników, ale i poprawia poprzednie rekordy Klubu nie tylko w swojej kategorii wiekowej lecz także starszych od siebie kolegów niektóre ustanawiane kilka lat wcześniej.