Radio 5

Warta Zawiercie – Ślepsk Suwałki 3:1

Seria zwycięstw przerwana. Ślepsk Suwałki przegrał wyjazdowe spotkanie z Wartą Zawiercie 1:3, ale wciąż zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Tym samym zakończyła się doskonała seria dziewięciu kolejnych zwycięstw w wykonaniu suwalczan. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. W pierwszym secie Ślepsk prowadził 25:24, ale błędy w końcówce sprawiły, że gracze Warty przechylili szalę na swoją stronę i wygrali 27:25. Drugi set znów przyniósł nerwową końcówkę. Po raz drugi siatkarze z Suwałk prowadzili 25:24, a gospodarze wyrównali. Tym razem jednak to suwalczanie byli górą, wygrywając 28:26. Więcej w tym spotkaniu Ślepsk już nie ugrał. Warta wygrała trzeciego seta 25:21, czwartego 25:19 i w całym spotkaniu 3:1. To drugi przegrany przez suwalczan mecz w tym sezonie. Siatkarze Ślepska, mimo porażki, pozostają liderem I ligi i mają punkt przewagi nad SMS PZPS Spała.