Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

1,8 mln zł trafi do Centrum Kształcenia Rolniczego

27.02.2021

Suwałki

Kursy, szkolenia, staże zawodowe i wyjazdy edukacyjne – między innymi na to może liczyć 120 uczniów Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach. Szkoła otrzyma 1,8 mln zł unijnego dofinansowania. Pieniądze rozdysponował właśnie zarząd województwa podlaskiego.

Środki będą przeznaczone na wyrównanie braków edukacyjnych z matematyki, języka angielskiego, niemieckiego, chemii, fizyki czy informatyki. Uczniowie skorzystają też ze szkoleń i wyjazdów edukacyjnych, dzięki którym zdobędą nowe umiejętności. W nowoczesny sprzęt zostaną z kolei doposażone szkolne warsztaty i pracownie. Pozwoli to stworzyć warunki zbliżone do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej.

– Bardzo nam zależy, jako samorządowi województwa podlaskiego, aby stale podnosić renomę szkół zawodowych. Będzie to możliwe właśnie dzięki takim projektom, w ramach których nawiązuje się ścisłą współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym, w tym z pracodawcami. Dostosowanie kompetencji uczniów szkół zawodowych do oczekiwań pracodawców sprawi, że zwiększą się ich szanse na rynku pracy – poinformował Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Autor: KZ

Źródło: Wrota Podlasia