Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Suwalczanie pojadą nowymi autobusami

27.02.2021

Suwałki

15 nowych autobusów wyjedzie w kwietniu na ulice Suwałk. Pojazdy będą zasilane gazem CNG, przez co będą tańsze w eksploatacji i bardziej przyjazne dla środowiska W zróżnicowanym taborze pojawi się jeden autobus przegubowy, który na swój pokład zabierze 150 pasażerów. O szczegółach mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

W kwietniu  pojawią się nowe autobusy komunikacji miejskiej. Będą i krótsze, i dłuższe, i nawet przegubowy samochód zabierający na pokład 150 osób. Te autobusy będą zasilane gazem skroplonym CNG. Fajnie wyglądają, są to autobusy klimatyzowane. To jest takie duże zadanie inwestycyjne pochłaniające prawie połowę budżetu na inwestycje w bieżącym roku.

Nowe autobusy będą ładowane w specjalnej stacji, która powstaje właśnie przy siedzibie suwalskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

W tej chwili oczekujemy na montaż stacji ładowania gazem przy suwalskiej spółce PGK, przy naszym przewoźniku. To pewnie jeszcze potrwa miesiąc, niemniej jednak w kwietniu te autobusy wyjadą na ulice naszego miasta – dodał Renkiewicz.

Przypomnijmy, że ostatnia taka duża wymiana taboru suwalskiej komunikacji miejskiej miała miejsce ponad 11 lat lat temu, kiedy miasto nabyło łącznie 27 nowych autobusów.

Autor: KZ