Udany początek rundy wiosennej

28.02.2021

Suwałki

Udana inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu Wigier Suwałki. W meczu 19. kolejki biało-niebiescy pokonali Znicz Pruszków 2:1. Już od pierwszych minut spotkania podopieczni Dawida Szulczka ruszyli do ataku. Najgroźniejszą sytuację stworzył sobie Michał Orzechowski, którego strzał z kilku metrów z trudem obronił golkiper Znicza. Niewykorzystane okazje zemściły sie jednak w 20. minucie. Rzut rożny wykorzystali gospodarze i objęli prowadzenie. Po zmianie stron biało-niebiescy ruszyli odważnie do ataku i przejęli kontrolę nad spotkaniem. Zaledwie trzy minuty po rozpoczęciu strzałem z ponad trzydziestu metrów popisał się Bartłomiej Babiarz. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki Piotra Misztala. W 78. minucie spotkania Wigry wykorzystały rzut karny – podyktowany za faul na Adamku. Do piłki podszedł Cezary Sauczek, który pewnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie to Wigry Suwałki cieszyły się ze zwycięstwa w rozegranym w Pruszkowie meczu 19. kolejki.