Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Od jutra uczniowie w Warmińsko-Mazurskiem wracają przed komputery

28.02.2021

woj. warmińsko-mazurskie

Od jutra (01.03) uczniowie w Warmińsko-Mazurskiem wracają przed ekrany komputerów. Zgodnie z opublikowanym w piątek (26.02) Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki, nauka w klasach I-III szkół podstawowych prowadzona będzie z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość.

Takie rozwiązanie wprowadzone zostaje na razie na dwa tygodnie, od 1 do 14 marca. W tym samym okresie zawieszone będą stacjonarne zajęcia w szkołach artystycznych, w których uczestniczą uczniowie najmłodszych klas podstawówek.

Dotyczy to tylko województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie, jak podaje Ministerstwo Zdrowia, wskaźniki zakażeń koronawirusem są najwyższe.

Warto wspomnieć, że w najnowszym rozporządzeniu w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nie ma wzmianki o przedszkolach. Placówki te mają działać normalnie – w przeciwieństwie do uczelni wyższych.

Studenci w tym roku nie wrócą już w mury uczelni. Zajęcia zdalne na uniwersytetach potrwają do 30 września. Na większości z nich nauka przez Internet trwa od marca ubiegłego roku, kiedy w Polsce zaczęła rozwijać się epidemia.

Z kolei uczniowie klas I-III z Warmii i Mazur cieszyli się bezpośrednim kontaktem z rówieśnikami nieco ponad miesiąc. Zajęcia stacjonarne w podstawówkach wznowione zostały ostatnim razem 18 stycznia. Starsze klasy podstawówek od października uczą się z domów.

Źródło: Radio 5
Autor: mp