Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

26. Przystanek Olecko

18.07.2019

Olecko

Ruszył 26. Przystanek Olecko. To jedna z największych muzycznych imprez w regionie. Każdego roku przyciąga do Olecka tysiące fanów. Od poniedziałku (15.07) odbywają się tam warsztaty teatralno-kuglarskie. Można także nauczyć się malowania ceramiki. Są też warsztaty medialne i kino letnie. To jednak nie koniec atrakcji. Już w czwartek (18.07) na scenie, za budynkiem Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate”, zaprezentuje się Olecka Scena Artystyczna. Wystąpią lokalne zespoły i zaproszeni goście. O szczegółach tegorocznej edycji Przystanku rozmawialiśmy w czwartek (18.07) z Radosławem Skrodzkim, dyrektorem ośrodka, organizatora imprezy.

Dobrego grania i atrakcji dla „małych i dużych” nie zabraknie również w piątek (19.07). W Parku Miejskim zaplanowano I Rodzinne Przystankowe Mistrzostwa w Szachach. Będzie też wioska indiańska. Wieczorem na Placu Wolności koncert zespołu „Maleo Reggae Rockers”. Zagra też ,,Lombard” i „Big Cyc”.

W sobotę (20.07) ulicami miasta przejedzie Parada Motocykli, a przed olecką publicznością wystąpią: “Hans Bonanza”, ,,Enej” i ,,Strachy na Lachy”. Zakończenie festiwalu w niedzielę (21.07). Na Placu Wolności w Olecku gry i zabawy, Eksplozja Kolorów i koncerty.

Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny. Przypomnijmy, „Przystanek Olecko” to nazwa cyklu spotkań artystycznych, ekologicznych, rekreacyjnych i integracyjnych organizowanych od 1994 roku latem w Olecku.

Autor: mz