Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

4 029 nowych zakażeń. Zmarło 227 osób

09.02.2021

warmińsko-mazurskie/podlaskie 

4 029 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 227 osób, 53 wyłącznie na COVID-19. To najnowsze dane, które publikuje dziś (9.01) Ministerstwo Zdrowia.

Ostatniej doby w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 491 przypadków. Zmarło 18 osób, 4 z nich wyłącznie z powodu koronawirusa.

W powiecie giżyckim odnotowano 11 nowych zakażeń, w ełckim 10. W powiecie gołdapskim pozytywne wyniki testów stwierdzono u 5 osób. Jedna osoba zmarła. W powiecie węgorzewskim odnotowano 1 przypadek, z powodu chorób współistniejących zmarły tam dwie osoby. Jeden przypadek zakażenia i jeden śmiertelny odnotowano w powiecie oleckim. Najwięcej zakażeń ostatniej doby odnotowano w powiecie piskim- 33. Tam z powodu chorób współistniejących zmarła jedna osoba.

W województwie podlaskim ostatniej doby odnotowano 200 przypadków zakażenia COVID-19. Na choroby współistniejące zmarły 4 osoby. Pozytywne wyniki testów stwierdzono u 14 osób w powiecie grajewskim.

Powiat suwalski ostatniej doby był wolny od zakażeń, jeden nowy przypadek stwierdzono w Suwałkach. W powiecie augustowskim służby sanitarne potwierdziły 5 przypadków, na choroby współistniejące zmarła tam jedna osoba. W powiecie sejneńskim stwierdzono tylko jeden nowy przypadek COVID-19.

Źródło: MZ
Autor: ate