6:2 na otwarcie boiska w Sobolewie

18.05.2019

6:2 wygrali w sobotę (18.05) u siebie mieszkańcy podsuwalskiego Sobolewa z drużyną Urzędu Gminy Suwałki podczas towarzyskiego meczu z okazji otwarcia nowego, wielofunkcyjnego boiska w tej miejscowości. W szranki stanęli druhowie i młodzież z Sobolewa oraz pracownicy Urzędu i gminnych jednostek na czele z Anetą Perkowską, szefową Gminnego Ośrodka Kultury w miejscowości Krzywe.

Mimo przygotowania gości, gospodarze już w pierwszej połowie dali z siebie bardzo dużo i na przerwę schodzili z przewagą dwóch goli. Trzeciego strzelili już na początku drugiej połowy. Mimo tak dużej przewagi, ekipa Urzędu Gminy zaczęła odrabiać straty i kolejne dwie bramki należały do gości. Końcówkę spotkania zdominowali jednak gospodarze i mecz zakończył się 6:2. Nie o wynik jednak chodziło, tylko o dobrą zabawę i otwarcie boiska. Jak mówił Marek Jeromin, przewodniczący Rady Gminy Suwałki i mieszkaniec Sobolewa, miejsce z pewnością nie będzie stało puste. Już wcześniej miejscowi grali na nim w piłkę. Przewodniczącemu wtórowała miejscowa młodzież i dzieci.

Inwestycja powstała dzięki środkom gminy i wsparciu z unijnego Programu Operacyjnego “Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.Całość kosztowała ponad 240 tysięcy złotych. Na tym samorząd nie poprzestanie, bo jak mówi Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki, w planie jest jeszcze plac zabaw dla dzieci.