9 medali judoków

10.05.2016

9 medali wywalczyli ełczanie na Międzynarodowych Mistrzostwach Elbląga Dzieci i Młodzików w Judo. W rywalizacji wzięło udział około 200 zawodników z 20 klubów z Polski i zagranicy. Ełccy judocy w klasyfikacji drużynowej zajęli piąte miejsce. Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach okazali się Olaf Płatek i Tymon Gutowski, którzy zdobyli złote medale. Srebro wywalczyli: Sandra Suchwałko, Oskar Szurakowski, Marcel Lewandowski i Piotr Danieluk. Brązowymi medalistami zostali natomiast Ida Lewandowska, Łukasz Koronkiewicz i Damian Grzywacz. Wyjazd zawodników do Elbląga był współfinansowany z budżetu miasta Ełku.

A już w najbliższą sobotę 14 maja trzecia kolejka rozgrywek w ramach Ełckiej Ligi Judo. Turniej rozpocznie się o godz. 9 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.