Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce

12.09.2016

9 medali zdobyli najmłodsi lekkoatleci suwalskiej „Hańczy” na rozegranych w Zamościu Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce. Dziewięcioro zawodników wywalczyło łącznie 5 brązowych i 4 złote medale oraz 29 punktów w Systemie Sportu Dzieci i Młodzieży Ministerstwa Sportu. Złoci medaliści wywalczyli bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 24 – 25 września w Słubicach.

Złote medale:

– Jakub Mikłaszewicz – bieg na 110 metrów przez płotki (15.95), skok w dal (6.30m)
– Maciej Pietras – skok wzwyż (179cm), rzut oszczepem (54.70m)

Brązowe medale:

– Natalia Popko – bieg na 300 metrów (43.28 r. życiowy)
– Zuzanna Strzyżewska – skok w dal (4.89m)
– Anna Romatowska – rzut oszczepem (25.68m)
– Kacper Trzasko – skok wzwyż (170cm r. życiowy)
– Kamil Brankiewicz – rzut kulą (12.45m r. życiowy)

Również z sukcesami zaprezentowali się w Zamościu zawodnicy suwalskiego SALOS-u Marcin Miszkiel oraz Daniel Kachnowski. Daniel Kachnowski w biegu na 200 metrów przez płotki z czasem 26.89 zdobył złoty medal natomiast w biegu na 110 metrów przez płotki uplasował się na drugim miejscu z rezultatem 16.11. Marcin Miszkiel w biegu na 100 metrów zajął drugie miejsce z czasem 11.62 oraz drugie miejsce w skoku w dal z wynikiem 5.81.