Pucharowa porażka Ślepska

07.12.2015

Ślepsk Suwałki przegrał wyjazdowe spotkanie przeciwko SMS-owi Spała 0:3 w VI rundzie Pucharu Polski. Stawką pojedynku był awans do ćwierćfinału i mecz w roli gospodarza z czwartym zespołem Plus Ligi po rundzie zasadniczej. Suwalczanie, którzy w sobotę przegrali mecz ligowy z Wartą Zawiercie, słaby występ chcieli przyćmić awansem w pucharach. Początek spotkania był bardzo wyrównany, dopiero w końcowej fazie pierwszego seta siatkarze Spały odskoczyli suwalczanom na trzy punkty i wygrali 25:22. W dalszej fazie gry z lidera I ligi zupełnie zeszło powietrze. Gospodarze całkowicie przejęli kontrolę nad meczem – szybko zdobywali kilkupunktową przewagę i nie oddawali jej do samego końca. W drugim secie Ślepsk ugrał zaledwie 14 punktów, a w trzecim 16. SMS Spała pewnie wygrywa 3:0 i pucharowa przygoda Ślepska w tym sezonie dobiega końca.