Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Mazur zremisował u siebie z warszawskim Ursusem

27.05.2019

Ełk

Bardzo bliscy sprawienia kolejnej, miłej niespodzianki swoim kibicom byli piłkarze ełckiego Mazura. W sobotę na Stadionie Miejskim im. Stefana Marcinkiewicza ełczanie podejmowali warszawski Ursus, 10-tą drużynę w tabeli. Jesienią Mazur wygrał w Warszawie 4:1 i po pierwszej połowie spotkania wydawało się , że ten wynik jest do powtórzenia w Ełku. Skończyło się jednak tylko remisem i podziałem punktów. Podopieczni Przemysława Kołłątaja wyszli na prowadzenie w 16. minucie, po strzale Jagłowskiego z 20-tu metrów. Natomiast w 27. minucie kolejną bramkę strzelił Rafał Kalinowski, który ponownie zaatakował 7 minut później, ale jego strzał z wolnego z 30-tu metrów trafił w słupek bramki Ursusa.

W przerwie trener gości dokonał trzech zmian w składzie i w drugiej odsłonie oglądaliśmy już zupełnie inny mecz. Teraz to ełczanie, którym najwyraźniej zabrakło już sił po ciężkim pojedynku pucharowym z Concordią Elbląg, zostali zepchnięci do defensywy i zamknięci na własnej połowie. Swoją przewagę „traktorki” potwierdziły bramką Muszyńskiego w 74. minucie i karnym Skowrońskiego w 80. minucie.

– Mamy za sobą 5 ciężkich spotkań w krótkich odstępach czasowych i zmęczenie dało o sobie znać – powiedział po meczu trener Mazura, Przemysław Kołłątaj. – Szkoda straconych okazji, bolą popełnione błędy, ale jest kolejny cenny punkt i to się liczy – dodał.

Po 29 kolejkach rozgrywek Mazur zajmuje 16-tą pozycję z dorobkiem 29 punktów. Tyle samo ma 15-ty w tabeli Huragan Morąg. Kolejne miejsca w tabeli należą do Ruchu Wysokie Mazowieckie i Broni Radom, oba kluby mają na swoim koncie po 31 punktów. W najbliższą sobotę przed podopiecznymi trenera Kołłątaja kolejny bardzo trudny mecz. Ełczanie zagrają w Skierniewicach z tamtejszą Unią, która zajmuje obecnie 3-cią pozycję w tabeli.

Inny trzecioligowiec z Mazur Wschodnich, Znicz Biała Piska, pokonał u siebie Broń Radom 2:1, po bramkach Kosińskiego w 4. i Dymińskiego w 70. minucie. Honorowe trafienie dla gości zaliczył w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Paterek. Znicz jest nadal 9-ty w tabeli, a w 30-tej kolejce rozgrywek zmierzy się na wyjeździe z Polonią Warszawa.

Źródło: Radio 5