Ślepsk Suwałki – KPS Kęty 3:0

12.12.2015

Ślepsk wraca do wygrywania. Siatkarze z Suwałk powetowali dwie ostatnie porażki w spotkaniu 12 kolejki siatkarskiej I ligi. Suwalczanie pewnie pokonali ostatnią drużynę w stawce, Kęczaninem Kęty i utrzymali fotel lidera. Biało-niebiescy byli zdecydowanym faworytem spotkania i mecz od samego początku toczył się pod dyktando gospodarzy. Pierwszy set to prawdziwy pogrom, w którym goście zdołali ugrać raptem 11 punktów. Później szło im nieco lepiej, ale nie na tyle, by choć przez chwilę zagrozić dobrze dysponowanym tego wieczoru suwalczanom. W drugim secie Ślepsk wygrał 25:18, w trzecim 25:16 i w całym spotkaniu 3:0. MVP meczu został Tomasz Wasilewski. W tabeli bez zmian – suwalczanie liderem, Kęczanin Kęty zamyka stawkę. Kolejne spotkanie już jutro o 16.00. W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach Ślepsk podejmie Espadon Szczecin. Spotkanie to będzie meczem rozgrywanym awansem z drugiej rundy.