Zawody pływackie w Aquaparku

13.06.2016

II runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-latków w pływaniu odbyła się w dniach 10-11.06.2016 r. w suwalskim Aquaparku. Imprezę sportową Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Suwałk. W zawodach wzięło udział około 50 zawodników w wieku 12 lat z województwa podlaskiego oraz województwa warmińsko-mazurskiego. Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” w Suwałkach reprezentowało 11 pływaków, którzy zdobyli indywidualnie 12 medali: 7 złotych, 1 srebrny i 4 brązowe oraz 2 medale w sztafetach: 4×50 m stylem dowolnym – medal srebrny i 4×50 stylem zmiennym – krążek złoty (skład obu sztafet – Julia Gwaj, Zuzanna Sztukowska, Natalia Żyła i Filip Kosiński). Najlepszym zawodnikiem w kategorii chłopców został Filip Kosiński z Suwałk. Najlepsza Suwalczanka Julia Gwaj zajęła 4 miejsce. 12-latkowie z Suwałk w klasyfikacji drużynowej zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców zajęli II miejsce ulegając zawodnikom Juvenii Białystok.

Oprócz Mistrzostw w Aquaparku odbyły się również zawody pływackie o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. W zmaganiach wzięło udział około 150 zawodników w 6 kategoriach wiekowych z województwa podlaskiego oraz z Litwy (Alytus). Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” w Suwałkach reprezentowało około 70 zawodników, którzy zdobyli indywidualnie 56 medali: 18 złotych, 20 srebrnych i 18 brązowych oraz 3 medale w sztafetach: 4×50 m stylem dowolnym dziewcząt (13 lat) – medal złoty i brązowy oraz 4×50 m stylem dowolnym chłopców (16 lat i starsi) – medal srebrny. Najlepszym zawodnikiem wśród chłopców w kategorii 11 lat został Patryk Truchan, w 13 latkach – Adrian Jodzio, a w16 latkach – Piotr Sadłowski. W klasyfikacji drużynowej najlepszą drużyną klubową został Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” w Suwałkach, który zdobył Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji.