GROT Suwałki z Pucharem Mistrza Węgier

29.07.2016

Otwarte Mistrzostwa Węgier klasy CADET odbyły się w dniach 25-28 lipca na Jeziorze Balaton. W zawodach wystartowało 40 załóg między innymi z Węgier, Polski, Niemiec, Belgii, Holandii czy Rosji. W rywalizacji wzięły udział załogi Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego GROT Suwałki i odniosły olbrzymi sukces, zdobywając Puchar Mistrza Węgier. W klasyfikacji generalnej załoga w składzie: Eryk Martynko na sterze i Kinga Martynko na załodze zajęli I miejsce zdobywając złoty medal. Pozostałe dwie załogi w klasyfikacji generalnej również osiągnęły bardzo dobre pozycje: Mateusz Topolski z Julią Kundzicz zajęli ósme, a Julia Hościłowicz z Michaliną Hościłowicz trzynaste miejsce. Jednocześnie Julia z Michaliną w rywalizacji dziewcząt zdobyły brązowy medal.