Aż 10 goli padło w spotkaniu Mazur Ełk – Zatoka Braniewo

12.10.2020

Ełk

Aż 10 goli padło w meczu 13 kolejki rozgrywek ForBet IV Ligi warmińsko-mazurskiej pomiędzy ełckim Mazurem i Zatoką Braniewo.

Kibice na Stadionie im. Stefana Marcinkiewicza zobaczyli dobre, piłkarskie widowisko. Niestety futbolówka częściej lądowała w siatce bramki gospodarzy i to piłkarze z Braniewa wywieźli z Ełku 3. punkty, wygrywając 6 do 4.

Wynik otworzył w 23. minucie Kamil Stawiecki, niestety już 2 minuty później przyszło wyrównanie, gdy Kamil Graczyk wykorzystał szkolny błąd obrony Mazura. W 37. minucie goście podwyższyli na 2:1 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie oglądaliśmy już prawdziwą wymianę ciosów. Najpierw Marcin Sawicki, po solowym rajdzie przez pół boiska, nie dał szans Rafałowi Sosnowskiemu w sytuacji sam na sam. W odpowiedzi, do siatki gości trafił w 57. minucie Piotr Wiktorzak. 10 minut później było już 4:2 po golu Wojciecha Kimso. W 77. minucie Dawid Skalski pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany po faulu na Kamilu Stawieckim , dając nadzieję na dogonienie wyniku, lecz 8 minut później goście ponownie odskoczyli na 3:5 po bramce Marcina Sawickiego.
W doliczonym czasie gry, w 91. minucie do siatki gości trafił jeszcze Oleksandr Berezovsky, ale odpowiedź Zatoki była błyskawiczna i ostatecznie Kamil Graczyk, tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił wynik spotkania na 4:6.

Mazur po tej kolejce zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Kolejne spotkanie podopieczni Pawła Sobolewskiego zagrają w sobotę w Rybnie, a przed własną publicznością pokażą się 24 października – przeciwnikiem będzie Warmia Olsztyn.

Źródło: Radio 5