Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Będą zachęcać do czytania już najmłodszych

24.04.2019

Gołdap

Biblioteka Publiczna w Gołdapi promuje czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców. Placówka zakwalifikowała się do ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców.

Zamiłowanie do literatury można bowiem zaszczepić już u kilkulatków. Niepotrafiące jeszcze czytać maluchy, mogą poznawać świat dzięki książkom, dostosowanym do ich wieku i potrzeb. Bogato ilustrowane, grube, a co za tym idzie również i trwałe strony książek, różnorodne tekstury i kolory, zachęcają, by sięgać po nie nawet, jeśli nie zna się liter. Ale najważniejsza jest tu rola rodziców. To oni, poprzez codzienne czytanie, pokazują swoim dzieciom, jak piękny i różnorodny jest świat ukryty na kartach książek.

Dzięki udziałowi gołdapskiej biblioteki w kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, każdy czytelnik w wieku od 3 do 6 lat, który odwiedzi i zapisze się od września do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą.
Mówi Halina Wojtanis, dyrektor gołdapskiej placówki:

– Kampania ta niesie korzyści również dla biblioteki – zaznacza dyrektor Wojtanis.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gołdapska biblioteka, uczestnicząc w projekcie, nie ponosi żadnych kosztów.

Źródło: Radio 5
Autor: jwe