Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Bez niespodzianki

29.04.2017

Piłkarze Wigier Suwałki w meczu 28. kolejki Nice I ligi, wygrali na własnym stadionie z ostatnim w tabeli MKS-em Kluczbork 2:0. W 43. minucie spotkania wynik, bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego, otworzył Damian Kądzior. Pomocnik suwalskich Wigier zanotował tym samym 12. trafienie w sezonie. Wynik meczu w 59. minucie ustalił Kamil Zapolnik, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

– Pierwsza bramka dała nam trochę psychicznego luzu – powiedział tuż po spotkaniu Kamil Zapolnik, napastkich biało-niebieskich, autor drugiej bramki.

– Każdy inny wynik odbieralibyśmy z niedosytem – powiedział na pomeczowej konferencji Dominik Nowak, trener suwalskich Wigier.

Po 28 kolejkach Wigry – które do lokaty premiowanej awansem tracą 2 punkty – zajmują w I ligowej tabeli 6. miejsce. Okazja do poprawienia lokaty już 6 maja. Bialo-niebiescy, w Grudziądzu, zmierzą się z będącą na 5. pozycji Olimpią.

Wigry Suwałki – MKS Kluczbork 2:0 (1:0)
Bramki: Damian Kądzior 43′, Kamil Zapolnik 59′

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch – Janusz Bucholc, Vaclav Cverna, Maciej Wichtowski, Frank Adu Kwame – Rafał Augustyniak, Mateusz Radecki – Damian Kądzior (90′ Łukasz Wroński), Kamil Zapolnik (71′ Miłosz Kozak), Damian Gąska – Kamil Adamek (84′ Adam Ryczkowski)

MKS Kluczbork: Grzegorz Wnuk – Adam Orłowicz, Paweł Gierak, Bartosz Brodziński, Paweł Kubiak – Rafał Niziołek, Piotr Kwaśniewski (59′ Miłosz Michalewski) – Jakub Skoczylas (73′ Maciej Załęcki), Patryk Gondek, Kamil Nitkiewicz – Maciej Kowalczyk (66′ Michał Kojder)

Żółta kartka: Nitkiewicz (MKS Kluczbork)

Sędzia główny: Wojciech Krztoń (Olsztyn)