Bytovia Bytów – Wigry Suwałki 1:2

19.10.2020

Bytów

Wigry Suwałki znowu liderem tabeli. W 9. kolejce rozgrywek II ligi w wyjazdowym, emocjonującym spotkaniu w Bytowie, biało-niebiescy wygrali z tamtejszą Bytovią 2:1. Pierwsze gole padły bardzo szybko, bo już w 10. minucie spotkania. Po świetnym zagraniu Denisa Gojko, który pewnie ograł zawodników Bytovi, piłka znalazła się w polu karnym i odbiła się od ręki jednego z obrońców gospodarzy. Sędzia podyktował 11 metr co wykorzystał Patryk Czułowski. Drugi gol dla Wigier padł w 76. minucie. Celnym uderzeniem główką popisał się Kacper Wełniak i tym samym podwyższył wynik meczu. Koniec drugiej połowy, to walka o odrabianie strat piłkarzy Bytovi, którzy w 86. minucie wywalczyli rzut karny. „Jedenastkę” wykorzystał Paweł Zawistowski i zmniejszył stratę gospodarzy spotkania do jednej bramki. Ostatecznie, podopieczni Dawida Szulczka nie spanikowali i dowieźli korzystny wynik do ostatniego gwizdka. Wygrana z Bytovią to szóste z rzędu zwycięstwo Wigier. Po nim biało-niebiescy objęli pozycję lidera II ligi. Na drugim miejscu, z różnicą dwóch punktów jest Chojniczanka, z którą Wigry zmierzą się na własnym boisku już w najbliższą niedzielę (25.10).