Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Co z otwarciem szkół? Jest decyzja rządu

11.02.2021

kraj

Do końca lutego szkoły i placówki oświatowe funkcjonują na dotychczasowych zasadach – poinformował na dzisiejszej (11.02) konferencji minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Stacjonarnie, tak jak do tej pory, będą uczyć się tylko uczniowie klas I-III.

Jednocześnie minister podkreślił, że „klasy ósme i klasy maturalne bardzo często korzystają już dzisiaj z konsultacji indywidualnych i w niewielkich grupach”.

Decyzje co do przywrócenia nauki w szkołach dla starszych roczników mają zapaść po analizie danych, dotyczących m.in. liczby zakażeń wśród testowanych obecnie w kierunku COVID-19 nauczycieli klas I-III. Do tej pory z 19 tysięcy przetestowanych osób zakażenie wykryto u 2%. Od przyszłego tygodnia badaniom będą mogli poddać się też pedagodzy przedszkolni.

Jutro (12.02) z kolei ruszają priorytetowe szczepienia nauczycieli preparatem firmy Astra Zeneca. W pierwszej turze zapisów chęć przyjęcia szczepionki wyraziło 268 tysięcy pedagogów, czyli 65% uprawnionych. W poniedziałek (15.02) od godziny 08:00 rozpocznie się rejestracja pozostałej części nauczycieli, w tym również wykładowców akademickich.

Źródło: gov.pl
Autor artykułu: mp