Cztery medale karateków

12.12.2016

Cztery medale zdobyli podczas Pucharu Polski Karate Kyokushin Seniorów Juniorów i Młodzików w miniony weekend (10-11.12) w Ciechanowie suwalscy karatecy. Suwałki reprezentowało ośmioro zawodników – trzech seniorów, troje juniorów i dwie młodziczki. W sumie karatecy zdobyli cztery medale – złoty, dwa srebrne i brązowy. Aż trzy powędrowały do seniorów. W kategorii do 65 kg najlepsi okazali się dwaj suwalczanie, w finale spotkali się: starszy Mateusz Muczyński, który zdobył I miejsce i Puchar Polski oraz młodszy (nowicjusz) w seniorach Daniel Biłbak. Daniel w pierwszej walce zwyciężył z Pawłem Wolskim z Warszawy, w drugim pojedynku przez wazari (kopnięcie na głowę) pokonał byłego mistrza Polski i Wicemistrza Europy Młodzieżowców Adriana Staszewskiego ze Szczytna. Wygraną okupił jednak odnowieniem się kontuzji stopy i w pojedynku finałowym nie mógł wziąć udziału. W kategorii do 75 kg bardzo dobrze zaprezentował się Sebastian Biłbak. W pierwszej walce pokonał Krzysztofa Strója z Bukowna. W dwóch następnych pojedynkach wygrał z pretendentami do tytułu w tej kategorii: Marcinem Krupą z Dzierżoniowa (aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów) i Tomaszem Madejem z Zielonej Góry (aktualny Wicemistrz Polski Seniorów). Sebastian obie walki wygrał na punkty, przez wazari. W finale spotkał się z Igorem Lamotem z Wrocławia. Igor był faworytem tej kategorii i tym razem nie oddał prymatu, pokonując Sebastiana w finale przez skuteczną technikę na korpus. Młodsi reprezentanci dołożyli do puli nagród suwalczan brązowy medal. Wywalczyła go najmłodsza zawodniczka, startująca w młodzikach, Aleksandra Rybacka – zajęła III miejsce w kumite do 50 kg.