Dobra bajka Ślepska

27.01.2018

Ślepsk Suwałki powrócił na zwycięską ścieżkę. Podopieczni Dimy Skorija pokonali AZS AGH Kraków, nie tracąc przy tym seta, po prawie dwugodzinnym boju.

Pierwszy set to bardzo odważne poczynania gości spod Wawelu. Niemal przez całą pierwszą partie krakowianie cieszyli się z prowadzenia. Podopieczni Andrzeja Kubackiego mieli apetyt na pierwszy krok ku zwycięstwu, ale wtedy w polu zagrywki stanął Mateusz Laskowski (Ślepsk Suwałki) i pozostał już tam do końca seta. Nie złamało to jednak akademików z Krakowa, co zgromadzeni kibice mogli zaobserwować w drugiej partii. Wtedy też na jeszcze wyższy poziom weszli zawodnicy Ślepska i prowadzili już nad AZS AGH z przewagą dwóch setów. Trzecia odsłona to ponowne prowadzenie przyjezdnych i próby wybijania biało-niebieskich z rytmu. Na nic się to jednak zdało. Nerwowa końcówka, ale pełne przy tym opanowanie Ślepska, zwycięstwo na przewagi i w całym meczu 3:0.

– Fajny mecz. To była dobra bajka – powiedział tuż po spotkaniu Dima Skorij, trener Ślepska.

Warto również wspomnieć o doskonałej grze i pełnowymiarowym debiucie Jakuba Krupińskiego, który został MVP czyli najbardziej wartościowym graczem meczu. Najmłodszy zawodnik na boisku, a zarazem rodowity suwalczanin, raz po raz popisywał się świetnymi obronami co poskutkowało przyznaniem nagrody.

Piątkowe zwycięstwo Ślepska pozwoliło utrzymać 3. miejsce w pierwszoligowej tabeli i bliski kontakt z Lechią Tomaszów Mazowiecki czy AZS Częstochowa. Kolejnym rywalem Ślepska Suwałki będzie Krispol Września. O przepis na zwycięstwo w nadchodzącym meczu poprosiliśmy Mateusza Laskowskiego (Ślepsk Suwałki), bohatera pierwszego seta.

Początek meczu w sobotę 3 lutego, o godzinie 16:00 w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Ślepsk Suwałki – AZS AGH Kraków 3:0
Sety: 25:22, 25:22, 27:25

Ślepsk Suwałki: Jan Lesiuk, Kamil Skrzypkowski, Kacper Gonciarz, Kevin Sasak, Adrian Hunek, Łukasz Rudzewicz, Jakub Krupiński (libero) oraz Mateusz Laskowski, Witalij Szczytkow, Wojciech Winnik, Łukasz Szarek.

trenerzy: Dima Skoryy, Mateusz Kuśmierz

AZS AGH Kraków: Marcin Kania, Arkadiusz Żakieta, Mateusz Błasiak, Jan Fornal, Sebastian Matula, Bartlomiej Mordyl, Kamil Dembiec (libero) oraz Roman Kącki, Marcin Krawiecki, Konrad Stajer, Bartłomiej Gajdek, Mateusz Podborączyński.

trener: Andrzej Kubacki