Dobre starty karateków

21.03.2017

Dobre starty zaliczyli podczas Mistrzostw Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin w Radomiu zawodnicy z Suwałk i Olecka. W zmaganiach wzięło udział prawie 330 karateków z województw mazowieckiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Z Suwałk do Radomia pojechała 20 osobowa ekipa. Zawodnicy wystartowali we wszystkich przedziałach wiekowych i konkurencjach. Suwalczanie zaliczyli dobry start, łącznie zdobyli 17 medali – 1 złoty, 9 srebrnych i 7 brązowych.

– Karpowicz Michał – II kata, III kumite -70 kg

Olecko podczas turnieju reprezentowała sześcioosobowa ekipa zawodników trenera Wojciecha Rejterady. Karatecy z Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin pięciokrotnie stawali na podium. Pierwsze miejsca zdobyli: Martyna Grygo w kategorii młodziczek do 40 kg i Jakub Skowroński w kategorii juniorów młodszych do 65 kg. Srebro w kategorii młodzików do 45 kg wywalczył Piotr Gibowicz, a brąz w kategorii juniorów do 75 kg Marcin Gibowicz. W kategorii kata młodziczek brązowy medal zdobyła Kinga Kuklińska.