Drutex-Bytovia Bytów – Wigry Suwałki 1:2

12.05.2018

W meczu 31. kolejki Nice I ligi, Wigry Suwałki pokonały w wyjazdowym spotkaniu w Bytowie Drutex-Bytovię Bytów 2:1 (2:1). Bramki dla biało-niebieskich zdobył w 6. i 24. minucie Patryk Klimala, który na pierwszoligowych boiskach ma już na swoim koncie 12 trafień. Duża w tym zasługa Damiana Gąski, który w Bytowie zaliczył dwie asysty. Co ciekawe, kontaktowego gola dla bytowian zdobył w 28. minucie meczu Kamil Adamek, były zawodnik suwalskiego zespołu.

Wygrana z Drutex-Bytovią Bytów jest dla Wigier swojego rodzaju przełamaniem, które pozwala ponownie zbliżyć się do ligowego podium. Po porażkach ze Stalą Mielec, Chojniczanką Chojnice i remisem z Chrobrym Głogów, biało-niebiescy wrócili na zwycięską ścieżkę.

Kolejny ligowy mecz piłkarze suwalskich Wigier rozegrają już w sobotę 19 maja. Rywalem podopiecznych Artura Skowronka będzie Stomil Olsztyn. Początek derbowego spotkania na Stadionie Miejskim w Suwałkach o godzinie 16:00.

Drutex-Bytovia Bytów – Wigry Suwałki 1:2 (1:2)
Bramki: Kamil Adamek 28′ – Patryk Klimala 6′, 24′

Drutex-Bytovia Bytów: 25. Michał Szromnik – 37. Wojciech Wilczyński, 3. Łukasz Wróbel, 35. Edgaras Žarskis, 2. Marek Opałacz – 8. Sebastian Kamiński (89′, 66. Michał Szewczyk), 68. Bartosz Wolski (46′, 72. Maksymilian Hebel), 6. Michał Rzuchowski, 30. Kamil Wacławczyk, 10. Michał Jakóbowski (73′, 7. Jakub Wilk) – 38. Kamil Adamek.

Wigry Suwałki: 96. Damian Węglarz – 22. Mateusz Spychała (75′, 23. Serhij Pyłypczuk), 4. Mateusz Żyro, 3. Rafał Remisz (67′, 20. Laurențiu Iorga), 17. Adrian Jurkowski, 27. Piotr Kwaśniewski – 25. Damian Gąska (67′, 16. Artur Bogusz), 10. Mateusz Radecki, 8. Patryk Sokołowski, 19. Mariusz Rybicki – 9. Patryk Klimala.

żółte kartki: Żyro, Spychała.

sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).