Dwa medale karateków

14.11.2016

Dwa medale zdobyli na XXVII Mistrzostwach Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin, które odbyły się w sobotę (12.11) w Szczecinie zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin. Jak poinformował Radio 5 Marek Krejpcio, trener zawodników Damian Biłbak wygrał wszystkie swoje pojedynki i został Mistrzem Polski w kategorii kumite młodzieżowców do 65 kg. Damian po raz pierwszy wystartował na imprezie w tym przedziale wiekowym, zostając Mistrzem potwierdził tylko swój potencjał. Drugi medal wywalczył Michał Karpowicz, zajął 3 miejsce w kata młodzieżowców. Michał po raz drugi stanął na podium młodzieżowców w konkurencji kata. Trzeci zawodnik, który wziął udział w mistrzostwach w Szczecinie – Daniel Biłbak, tym razem wrócił bez medalu. Związane jest to z kontuzją odniesioną przez niego podczas Reso Gali Karate tydzień wcześniej w Suwałkach. Z powodu niewyleczonej stopy, Daniel musiał zrezygnować z walk kontaktowych. Za dwa tygodnie ten zawodnik startuje, jako reprezentant kraju na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w Bułgarii. Damian i Daniel wystartowali też w kata. Damian zajął czwarte miejsce, tuż za Michałem, a Daniel był szósty. 25-26 listopada sześcioro suwalskich zawodników wystartuje w Sofii w Bułgarii na Mistrzostwach Europy Kadetów i Młodzieżowców.