Dzielnicowy z Kalinowa najlepszy w kraju

30.10.2018

Ełk

Aspirant Krzysztof Kowalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Ełku jednym z najlepszych dzielnicowych w kraju.

Dzielnicowy z Kalinowa osiągnął najlepszy wynik w konkurencji wiedzy policyjnej w Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowi Roku 2018”. Finał poprzedziły eliminacje powiatowe i wojewódzkie, w których asp. Kowalczyk pokonał 36 konkurentów i wszedł w skład reprezentacji Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego.

Trzydniowe zmagania odbyły się w Szkole Policji w Katowicach. Najlepsi dzielnicowi z całego kraju rywalizowali w pięciu kategoriach, w trakcie których sprawdzana była ich wiedza oraz praktyczne umiejętności i kompetencje służbowe, a także umiejętność pierwszej pomocy i strzelania.
– Asp. Krzysztof Kowalczyk zajął pierwsze miejsce w konkurencji „Test wiedzy policyjnej”. W tej kategorii pokonał 34 innych zawodników i tym samym wykazał się największą wiedzą policyjną spośród 8 tysięcy dzielnicowych – informuje Agata Jonik z Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Źródło: KPP w Ełku