Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Edyta Dzieniszewska-Kierkla na 110 %

18.07.2016

Edyta Dzieniszewska-Kierkla, wychowanka Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta będzie walczyć na Igrzyskach Olimpijskich w sprincie w kajakarskiej czwórce K4 na 500 m. To ogromna szansa na zasłużony medal. Przypomnijmy, że osiem lat temu podczas Igrzysk w Pekinie, od medalu dzieliły augustowiankę zaledwie centymetry. Finały odbędą się w sobotę, 20 sierpnia.

Tymczasem w piątek, podczas konferencji prasowej z udziałem Wojciecha Walulika, burmistrza Augustowa poinformowała, że trenuje na 110% swoich możliwości, jest w bardzo dobrej dyspozycji fizycznej i zdrowotnej. – Jedziemy na Igrzyska pełne optymizmu i wiary, pokażemy, na co nas stać i mam nadzieję, że i Augustów, i cała Polska będzie się cieszyć z naszych wyników. Będziemy na pewno walczyć ze wszystkich sił – powiedziała.

Natomiast burmistrz zapewnił, że kajakarce będzie kibicował cały Augustów. Przypomniał, że w tym roku po raz pierwszy w historii Augustowa Rada Miejska przyjęła regulamin przyznawania nagród i stypendiów za osiągnięte wyniki sportowe. Uroczyste przyznanie nagród za ubiegły rok odbyło się na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

W kajakarstwie podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Polskę będzie reprezentować 14 kajakarzy i kajakarek. Utytułowana Edyta Dzieniszewska-Kierkla tylko w tym sezonie już dwukrotnie stawała na podium zajmując pierwsze miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w Portugalii – Edyta zdobyła złoto w jedynce na 1000 m i złoto w czwórce na 500 m. Wielokrotnie przywoziła złote, srebrne, brązowe medale z Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. To jedna z najpopularniejszych sportsmenek województwa podlaskiego.