Emocjonujące spotkanie, punkty dla Mazura

08.04.2019

Ełk

W rozegranych w sobotę w Białej Piskiej derbach Mazur Wschodnich w I grupie III Ligi piłkarskiej MKS MAZUR EŁK pokonał znacznie wyżej notowany Znicz w stosunku 2:0.

Bardzo emocjonująca okazała się druga połowa tego spotkania – w 51. minucie do siatki gospodarzy trafia Rafał Kalinowski. Kilka minut potem za wątpliwy faul sędzia dyktuje jedenastkę dla Znicza, ale strzał Adamca pięknie broni Radzikowski. Kropkę nad i ełczanie stawiają w 69. minucie, kiedy to Famulak strzałem z linii pola karnego zdobywa gola na 2:0.

Po tej kolejce Znicz spada na 8. pozycję w tabeli, Mazur jest nadal na 17. W najbliższą sobotę (13.04) ełczanie podejmą u siebie ostatni w tabeli ŁKS Łomża, a Znicz zagra w Sulejówku z tamtejszą Victorią.

Warmia Grajewo właściwie jest już pewna awansu do III Ligi, ale „Wilki” nie odpuszczają – w sobotę , na własnym stadionie pokonali wysoko, bo 5:0 KS Śniadowo.

W 19. kolejce ForBet IV Ligi warmińsko-mazurskiej Czarni Olecko wygrywają z Drwęcą w Nowym Mieście Lubawskim 4:3, Rominta Gołdap przegrywa z Concordią Elbląg 1:3, a Mamry Giżycko remisują 2:2 z Unią Susz.

Źródło: Radio 5