Falstart w dobrym stylu

31.07.2017

W meczu inauguracyjnej kolejki Nice I ligi, Wigry Suwałki po dobrym spotkaniu przegrały z GKS Tychy 1:2. Wynik już w 5. minucie otworzył Dawid Błanik (GKS Tychy), który wykorzystał błąd jednego z obrońców suwalskich Wigier. Biało-niebiescy nie zamierzali jednak składać broni, czego efektem była bramka Mariusza Rybickiego w 17. minucie meczu.

Tuż po przerwie na Stadionie Miejskim w Suwałkach doszło do rzadko spotykanej sytuacji – posłuszeństwa odmówiły jupitery, w związku z czym grę przerwano.

– Dziwna sytuacja, ale warunki dla wszystkich były takie same – powiedział tuż po spotkaniu Mariusz Rybicki, autor pierwszej bramki dla suwalczan w nowym sezonie 2017/2018.

Po wznowieniu gry goście ponownie wyszli na prowadzenie po bramce Piotra Ćwielonga (GKS Tychy) w 77. minucie meczu. Wynik nie uległ już zmianie. O ocenę spotkania poprosiliśmy również bramkarza suwalskich Wigier, Hieronima Zocha.

Na pomeczowej konferencji Artur Skowronek, nowy szkoleniowiec biało-niebieskich, mimo porażki chwalił swoich podpiecznych.

Kolejne spotkanie Wigry Suwałki rozegrają 5 sierpnia w Grudziądzu. Początek meczu o godzinie 18:00.

Wigry Suwałki – GKS Tychy 1:2 (1:1)

Bramki: Rybicki 17′ – Błanik 5′, Ćwielong 77′.

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch – Paweł Olszewski, Adrian Jurkowski, Rafał Remisz, Artur Bogusz – Mariusz Rybicki, Robert Obst, Mateusz Radecki, Damian Gąska (90′, Patryk Sokołowski), Krzysztof Wołkowicz (87′, Robert Dadok) – 9. Patryk Klimala (79′, Karol Mackiewicz).

GKS Tychy: Rafał Dobroliński – Maciej Mańka, Daniel Tanżyna, Łukasz Bogusławski, Dawid Abramowicz – Dawid Błanik (90, Nikolas Wróblewski), Adrian Łuszkiewicz, Łukasz Matusiak, Piotr Ćwielong, Marcin Radzewicz (90′, Wojciech Szumilas) – Michał Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Klimala, Jurkowski, Bogusz – Matusiak, Łuszkiewicz + Gancarczyk (rezerwowy).

Widzów: 1579.