Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

GKS Bełchatów – Wigry Suwałki 3:0

30.09.2019

Suwałki

W 11. kolejce Fortuna 1 Ligi Wigry Suwałki przegrały w Bełchatowie z tamtejszym GKS-em 0:3. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył w 45. minucie meczu Bartosz Biel, który reprezentował barwy suwalskiego klubu w latach 2014-2016. Bohaterem bełchatowian został natomiast Mateusz Marzec, który dwukrotnie pokonał Dominika Kąkolewskiego, bramkarza Wigier. Pomocnik GKS-u w 52. minucie spotkania najpierw wykorzystał błąd suwalskich obrońców, następnie w 73. minucie popisał się skutecznym strzałem z ostrego kąta, którym ustalił wynik meczu.

Niedzielna porażka sprawiła, że biało-niebiescy znaleźli się w strefie spadkowej rozgrywek. Podopieczni Adama Fedoruka nie wygrali od pięciu kolejek. W najbliższej, 12. serii spotkań, zmierzą się z wiceliderem – Radomiakiem Radom, dla którego sobotnie (28.09) zwycięstwo ze Stalą Mielec było szóstym z rzędu. Początek spotkania w sobotę, 5 października o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Suwałkach.

GKS Bełchatów – Wigry Suwałki 3:0 (1:0)
Bramki: Bartosz Biel 45′, Mateusz Marzec 52′, 73′

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik – 16. Mikołaj Grzelak, 3. Marcin Grolik, 5. Michał Kołodziejski, 2. Mateusz Szymorek – 14. Bartosz Biel (82′, 6. Dawid Kocyła), 8. Paweł Czajkowski, 19. Adrian Małachowski, 20. Mateusz Marzec (76′, 10. Dawid Flaszka), 15. Wiktor Putin (79′, 11. Émile Thiakane) – 18. Maciej Mas.

Wigry Suwałki: 33. Dominik Kąkolewski – 6. Grzegorz Aftyka, 34. Adrian Piekarski (46′, 77. Cezary Sauczek), 4. Dawid Sołdecki, 44. Adrian Karankiewicz, 21. Konrad Matuszewski – 2. Paweł Gierach (63′, 17. Oskar Furst), 22. Joel Huertas, 64. Łukasz Sosnowski (74′, 8. Michał Ozga), 27. Robert Bartczak – 9. Kamil Sabiłło.

żółte kartki: Czajkowski – Sołdecki.
sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Źródło: Wigry Suwałki/Radio 5