GKS Tychy – Wigry Suwałki 2:1

03.09.2016

Pierwsza porażka suwalskich Wigier w sezonie 2016/2017 I ligi piłkarskiej. W 7. kolejce rozgrywek lider I ligi przegrał w wyjazdowym, emocjonującym spotkaniu w Tychach z tamtejszym GKS’em 2:1.

Suwalczanie od początku spotkania próbowali studzić nastroje piłkarzy z Tychów ostrą grą na pograniczu faulu. Na nic się to jednak zdało, gdyż już w 13. minucie meczu, GKS po strzale Mateusza Bukowca mógł objąć prowadzenie. Chwilę później Hieronim Zoch popisał się kolejną dobrą interwencją, tym razem po strzale Jakuba Świerczoka. Wigry pierwszą swoją szansę miały w 20. minucie meczu, kiedy to świetnego podania Łukasza Wrońskiego nie wykorzystał Damian Kądzior. Do końca pierwszej połowy wynik oraz obraz meczu nie uległ już zmianie.

Dopiero po zmianie stron zarówno gospodarze jak i goście nieco śmielej ruszyli do ataku, czego efektem była bramka dla tyszan, której autorem w 49. minucie spotkania był Daniel Tanżyna. Obrońca GKS’u po wrzutce Łukasza Grzeszczyka strzałem głową umieścił piłkę w bramce biało-niebieskich. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Siedem minut później lider I ligi doprowadził do remisu za sprawą bramki Damiana Gąski. Wyrównująca bramka ostudziła zapędy obu drużyn, tempo gry znacznie spadło. Dopiero w 71. minucie spotkania tyszanie mieli kolejną 100% sytuację. Po strzale Grzeszczyka piłka odbiła się od słupka i na linii bramkowej rewelacyjnym refleksem popisał się Zoch.

Kiedy wydawało się, że suwalczanie wrócą do domu z cennym punktem, zwycięską bramkę dla tegorocznego beniaminka zdobył niepilnowany Mateusz Bukowiec.

– Popełniliśmy zbyt dużo błędów jako zespół – powiedział na pomeczowej konferencji w Tychach Dominik Nowak, szkoleniowiec suwalskich Wigier.

Wigry pozostały liderem I ligi. Suwalczanie po siedmiu spotkaniach mają na koncie 16 punktów, o 1 więcej od zajmującego drugą lokatę Zagłębia Sosnowiec. Kolejne spotkanie w niedzielę 11 września. Rywalem Wigier będzie Pogoń Siedlce.

Tanżyna 49′, Bukowiec 90+4′ – Gąska 57′

GKS Tychy : Florek – Górkiewicz, Boczek, Tanżyna, Mańka – Grzybek (83. Błanik), Bukowiec, Szumilas (75. Hirskyi), Grzeszczyk, Kowalski – Świerczok (78. Mączyński).

Wigry Suwałki : Zoch – Bucholc, Wichtowski, Cverna, Bartkowski – Kądzior, Augustyniak, Radecki (90+1. Karankiewicz), Gąska, Wroński (84. Adu Kwame) – Adamek (67. Kuku).

Żółte kartki : Kowalski, Hirskyi, Górkiewicz – Augustyniak, Karankiewicz.

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lubin).