Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Będzie więcej tras

10.02.2021

 

Nowe trasy narciarskie wytyczy w tym tygodniu Nadleśnictwo Augustów. Wszystko dzięki miejskiemu ratrakowi, który udostępnił nadleśnictwu augustowski samorząd. Na początku maszyna poprawi udostępnione już trasy. Chodzi o odcinek wokół rezerwatu Stara Ruda i kilkukilometrową trasę łączącą go z miastem. Cały odcinek stanowi część Szlaku Konnego Puszczy Augustowskiej i Mazur, a zatem jest oznakowany emblematem zielonego proporczyka. Sama trasa narciarska oznaczona została niebieskim paskiem na pomarańczowym tle. Wojciech Szostak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Augustów liczy, że jeszcze przed weekendem leśnikom uda się wytyczyć nowe trasy i jeszcze przed końcem tygodnia opublikować mapę nowych ścieżek.

Ścieżki narciarskie cieszą się dużą popularnością na całej Suwalszczyźnie. Zarówno w okolicach Augustowa jak i Suwałk w weekend można spotkać dziesiątki narciarzy.
Zainteresowanie narciarstwem widać szczególnie w weekendy w podsuwalskiej miejscowości Krzywe, gdzie trasy Wigierskiego Parku Narodowego przeżywają prawdziwe oblężenie, a na parkingach brakuje miejsc dla aut narciarzy.