Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Halowe Mistrzostwa Polski

12.02.2018

Zawodnicy Salosu Suwałki wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20, które odbywały się w Arenie Toruń. Jakub Mikłaszewicz, Marcin Miszkiel oraz Tomasz Grajewski w sobotę (10.02) przystąpili do eliminacji w biegu na 60 metrów w kategorii U18. Mikłaszewicz wygrał swój bieg i z czasem 7,10 zakwalifikował się do ścisłego finału, Miszkiel z czasem 7,24 awansował do Finału B. Grajewski znalazł się poza finałami. Miszkiel podczas występu w finale B zajął 5 miejsce i ostatecznie zakończył rywalizację na 13 miejscu w Polsce. Ostatni bieg finałowy z udziałem Jakuba Mikłaszewicza był bardzo nerwowy. Dwóch zawodników zostało zdyskwalifikowanych za falstart. Po bardzo dobrym biegu z czasem 7.12 zakończył zmagania zajmując 6 lokatę w biegu finałowym i tym samym został 6 zawodnikiem w Polsce na dystansie 60 metrów w kategorii U18.