III Puchar Wyspy Giżyckiej

30.05.2016

Reprezentanci Kenii i Białorusi zdominowali rywalizację w III Pucharze Wyspy Giżyckiej w Biegach Ulicznych. Impreza, zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie „Giżycko w Biegu”, odbyła się w porcie „Ekomarina. Na jej starcie stanęło 370 uczestników, walczących na dystansach półmaratonu, 10 km i 5 km (nordic walking). Wszyscy w dobrym zdrowiu i świetnych humorach zameldowali się na mecie. W biegu na 10 km na 22. miejscu w stawce 164 zawodników finiszował Roman Groński z Giżycka.

-Jestem bardzo zadowolony ze swojego startu, choć przeziębienie przeszkodziło mi w osiągnięciu jeszcze lepszego wyniku – mówił 62-letni biegacz, na trasach pojawiający się od ponad 30 lat.

Na podium biegu na 10 km stanął Kenijczyk i dwóch Białorusinów, natomiast w półmaratonie proporcja była odwrotna – każdorazowo zwyciężali jednak reprezentanci Afryki, którzy następnego dnia wygrali także zmagania w Suwałkach.