Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Jest nowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku

14.01.2021

Ełk

Jest nowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku. W trzecim konkursie na to stanowisko wybrany został Paweł Żuk.

Zakończyła się już procedura konkursowa. W najbliższych dniach prezydent miasta powierzy kierownictwo MOSiR-u nowemu dyrektorowi.

Jak czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej Urzędu Miasta Ełku:

Paweł Żuk spełnił wymagania w zakresie wykształcenia, doświadczenia i kompetencji zawodowych. W procedurze konkursowej kandydat przedstawił interesującą, spójną i możliwą do realizacji koncepcję funkcjonowania i rozwoju Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku. Wykazał się właściwą znajomością specyfiki jednostki oraz aktów prawnych, w oparciu o które funkcjonuje ełcki MOSiR. Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu zespołem pracowników oraz w pozyskiwaniu środków z funduszy zewnętrznych.

– czytamy na stronie urzędu.

– Paweł Żuk wykazał się doświadczeniem na stanowisku prezesa spółki zarządzającej obiektem Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment Sp. z o.o. – mówi Radiu 5 Artur Urbański, zastępca prezydenta Ełku.

– Nowy kandydat zaproponował również nowe rozwiązania – podkreśla Artur Urbański.

Pierwsza umowa zawarta zostanie na pół roku.

– Będzie to okres próbny – mówi prezydent. I zaznacza, że z nowymi wyzwaniami nowemu dyrektorowi MOSIR-u przyjdzie się mierzyć w trudnym czasie pandemii.

Liczne ograniczenia ogłaszane przez rząd wpływają także na możliwość funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. A, jak podkreśla włodarz – przed nowym dyrektorem jednostki postawione zostało również zadanie pozyskiwania środków z zewnątrz na organizowane wydarzenia.

Dodajmy, że Paweł Żuk wcześniej pracował również m.in. jako doradca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, był też dyrektorem ośrodka kultury, sportu i turystyki.

Jest absolwentem AWF-u w Gdańsku, ukończył też liczne szkolenia i kursy branżowe, m.in. komunikacji w otoczeniu międzynarodowym czy źródeł dofinansowania działalności z funduszy pomocowych UE.

Poprzedni dyrektor MOSiR-u zrezygnował ze stanowiska wiosną ubiegłego roku, po 5 latach kierowania jednostką.

Źródło: Radio 5
Autor: jwe